דיון בתביעה נגד מפעל חוד פלדה 20.10.15

הדיון שהתקיים היוםבדיון שהתקיים היום בתביעה שלנו נגד מפעלי הפלדה הוחלט: תוקם וועדה משותפת להידברות ובירור תלונות התושבים. בוועדה יהיו חברים נציגים של המפעל, של התושבים ושל עמותת אזרחים למען סביבה ומומחה סביבתי. הוועדה תנוהל על ידי עו״ד ציפי איסר איציק, לשעבר מנהלת עמותת אדם טבע ודין. כמו כן הוחלט שהמפעל יפריש מיד את סכום התרומה לקרן המחקרים על סך 330,000 אלף שח והקרן תנוהל על ידי עו״ד חיים נתיב.

נקבע דיון מעקב בעוד חודשיים.

עו״ד ג׳מילה הרדל ואכים, מנהלת המחלקה המשפטית בעמותת אזרחים למען הסביבה: "לצערנו המציאות מוכיחה שוב שללא המעורבות שלנו כארגון וההליך המשפטי שפתחנו, התושבים לא היו מצליחים לבד לגרום למפעל לקיים את פסק הדין. הציבור הנפגע מהפעילות התעשייתית הוא הצד החלש בדרך כלל, וללא מידע וכלים מקצועיים, הוא לא יכול לנצח מול התאגידים הגדולים".

המאבק של התושבים שחיים ליד מפעלי הפלדה הוא מאבק סיזיפי, מורכב ומתיש שהמהלך שלו נמשך על פני עשורים של שנים ונכתבו עליו כבר פרקים שלמים.

על פניו, מדובר בפעילות מבורכת שמיטיבה גם עם הסביבה וגם עם המדינה, כי היא פוטרת אותן מכמויות אדירות של פסולת ברזל, שאילולא הפעילות של המפעל, הן היו מושלכות לסביבה.
אלא שמדובר בפעילות תעשייתית מזהמת מאד, ובפועל, מספר שנים לאחר הקמתו, המפעל התגלה כאחד המפעלים הבעייתיים ביותר במדינה, מאז ועד היום.

מבחינת התושבים שחיים באזור, המפעל מהווה לא פחות מסיוט כבר שנים רבות. תושבי האזור, וביניהם תושבי קיבוץ כפר מסריק וקיבוץ עין המפרץ, סובלים כבר עשרות שנים מפעילות המפעל.

בשנת 2006 הגישו מספר תושבים ובראשם יזהר רשף ז"ל, שהיה ממובילי הארגון שלנו באותן השנים, תביעה ייצוגית חסרת תקדים נגד המפעל.

מרץ 2007

התמונה הזו צולמה במרץ 2007 ביום שבו התנהל דיון בעתירה הזו שהסכם הפשרה שלה נחתם רק בשנת 2012. אולם מאז ועד היום ההסכם הזה לא בוצע.

לכן הגשנו לפני 3 חודשים בקשה לביזיון בית המשפט - מהלך חסר תקדים לכשעצמו.

כולנו תקווה שכעת נכתב הפתיח לפרק נוסף, אשר ייצר איזשהו שינוי לטובה... למרות שעד כה, במשך שנים ארוכות עוד לא ראינו את השינוי הזה מתרחש.

המשך הפרקים יכתבו וידווחו

 

 

 

المحكمة المركزية تلزم مصنع الحديد والصلب في عكا بتنفيذ قرار المحكمة السابق

المحكمة المركزية تلزم مصنع الحديد والصلب في عكا بتنفيذ قرار

حيفا: المحكمة المركزية تلزم مصنع الحديد والصلب في عكا بتنفيذ قرار ​المحكمة السابق

 

 

 

 

צרו קשר للاتصال بنا

דרכי התקשרות עם עמותת אזרחים למען הסביבה

משרד העמותה: רחוב הנפח 10, קומה 1, כרמיאל

אימיילinfo@cfenvironment.org.i

פקס:  04-9978837

הצטרפו אלינו انضموا إلينا

אתם כאן: דף הבית דיון בתביעה נגד מפעל חוד פלדה 20.10.15